لابیاپلاستی + صفر تا صد عمل لابیا

شاید برایتان سوال باشد که لابیاپلاستی چیست ؟ به لبه های ناحیه تناسلی بانوان اصطلاحا ” لابیا ” یا ” لبیا ” می گویند. اندام تناسلی زنان از دو لابیای خارجی و داخلی تشکیل شده است ، در واقع دهانه ورودی واژن توسط لابیای داخلی ” لابیا مینور ” احاطه شده و لابیا مینور نیز توسط لابیاهای خارجی یا همان لابیا ماژور پوشیده شده است. حال این که در اغلب بانوان لابیا مینورها بزرگ تر از حد نرمال بوده و از لابیا ماژور بیرون می زند. این امر برای بسیاری از خانم ها ناخوشایند است و تمایل دارند که لابیا مینور آن ها کوچک شده و به طور کامل درون لابیا ماژور قرار بگیرد. به منظور عملی سازی این درخواست ، عمل زیبایی لبیاپلاستی مطرح می گردد که انجام آن در صلاحیت بهترین جراح و متخصص زنان ، می باشد. از آنجایی که عمل لابیاپلاستی در میان زنان رواج پیدا کرده است ، دکتر مژگان دادگر یکی از بهترین جراحان و متخصصان زنان و زایمان تهران ، قصد دارند در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه دهند که به طور حتم برای شما عزیزان متقاضی مفید می باشد.

لابیاپلاستی - دکتر دادگر

بزرگی لبه های واژن نشانه چیست ؟ آیا خوبه یا بد؟

همه زنان بر روز زیبایی ظاهر و اندام خود حساس هستند و در صورت بروز یک مشکل یا ناهماهنگی به دنبال دلیل و راه حل می باشند. به عنوان مثال اگر خانمی متوجه بزرگ بودن لبه های واژن خود شود ، این سوال برایش به وجود می آید که علت این بزرگی چه چیزی می باشد ، آیا خوب است یا خیر و حتما باید لابیاپلاستی  انجام دهد یا خیر؟ بزرگ بودن لبه های واژن در واقع نشان دهنده تفاوت های فیزیولوژیکی در بین زنان می باشد. همانطور که می دانید لبه های واژن در هر زنی به شکل و اندازه متفاوتی است. این تفاوت ها ممکن است از نظر جنسیتی جذاب باشند اما در واقع بیشتر به دلیل عوامل ژنتیکی و فیزیولوژیکی می باشد. یکی از عواملی که ممکن است تاثیر بسیار زیادی بر روی بزرگ بودن لبه های واژن داشته باشد ، رشد هورمونی است. در طی دوران بلوغ ، تولید هورمون های زیادی صورت میگیرد که می تواند تحولاتی را در بدن زنان ایجاد کند. به خصوص در ناحیه تناسلی و لبه های واژن. همچنین در تغذیه و سلامتی عمومی بدن نیز ممکن است تاثیر بگذارد.

مهم است بدانید که بزرگ بودن لبه های واژن یا کوچک بودن لابیاها یک معیار برای جذابیت نمی باشد. بزرگ بودن لابیاها زمانی که باعث ایجاد مشکل از قبیل سوزش ، خارش ، درد و عفونت شود نیاز به درمان جدی و انجام لابیاپلاستی دارد. پس پیش از اینکه تصمیمی در خصوص انجام عمل زیبایی لابیاها و کوچک کردن لابیاها یا لبیاپلاستی بگیرید بهتر است در خصوص فرم لابیاها و اینکه آیا نیاز است عمل لابیاپلاستی را انجام دهید یا خیر با پزشک خود صحبت کنید و از او مشاوره بخواهید.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

جراحی زیبایی کوچک کردن لابیا ها نوعی جراحی زیبایی زنانه است که با هدف تغییر سایز ، ایجاد تقارن و حذف قسمت های تیره و چروک خورده لابیا مینور انجام می پذیرد. در واقع به کمک عمل لبیاپلاستی ، جراح معالج ، بخش های اضافه لابیا مینور را بریده و اندازه آن را کوچک می کند. برای انجام این کار ، تکنیک های متفاوتی وجود دارد که بنا به تیپ لابیاها (اندازه و شکل آن ها) تکنیک متناسب با آن ، قابل اجرا می باشد.

چه عواملی موجب تغییر حالت نامطلوب لایباها و نیاز پیدا کردن برای لابیاپلاستی می شوند ؟

 • تغییرات زیاد وزن
 • عوامل ژنتیکی
 • بارداری و زایمان های متعدد
 • افزایش سن : یائسگی و دیگر تغییرات هورمونی که به سبب بالا رفتن سن پدیدار می شوند ، منجر به نازک شدن بافت لابیاهای ماژور شده و باعث می شود که لابیاهای مینور بیرون زدگی بیشتری پیدا کنند.
لابیاپلاستی با جراحی و لیزر - دکتر دادگر

شکل طبیعی و اصلی لابیا های واژن به چه صورت است؟

خیلی از خانم ها از بزرگ بودن لبیاهای خود می ترسند و به دنبال این هستند که بدانند بزرگی لبه های واژن نشانه چیست ؟ این مسئله به قدری مهم است که در سایت های مختلف در این خصوص جستجو می کنند و تمامی نشانه ها و علل را در خود جویا می شوند. اما باید بگویم در خصوص اندازه و شکل طبیعی و نرمال لابیا ها و کلیتوریس نمی توان گفت که دقیقا باید چه ظاهری داشته باشند ، به بیانی دیگر هر لابیا و کلیتوریس دارای خصوصیات منحصر به فرد و زیبا بوده و در صورت مشاهده علائم به خصوصی نیاز است طبق استاندارد های که در زمینه جراحی لابیاپلاستی وجود دارد ، اندازه ای متوسط برای آن ها مشخص شود تا شکل لابیا ها به صورت طبیعی در آید. به طور کلی باید بگویم عمل زیبایی کوچک کردن لابیاها تنها به دلیل مشکلاتی مانند عفونت واژن و سوزش که بر اثر بزرگ بودن لابیا ها به وجود می آید ، انجام می شود.

شکل طبیعی لابیا ها - لابیا چیست عکس - دکتر دادگر

با دانستن این مزایا اگر عمل لابیا نکنید پشیمون میشید !!

یکی از مواردی که باعث می شود افراد بعد از مشاهده بیرون زدگی لابیا مینور و بزرگی لبه های واژن اقدام به انجام عمل لبیاپلاستی کنند ، مزایای آن می باشد. با دانستن مزایایی که عمل زیبایی و درمانی لابیاپلاستی در بر دارد ، اگر شخصی با مشاهده علائم بیرون زدگی لابیا مینور و بزرگی لبه های واژن نسبت به یافتن بهترین دکتر زنان در شهر محل زندگی خود اقدام نکند ، حتما از عمل نکردن لابیاهای خود پشیمان می شود. این مزایا عبارت اند از :

 • کاهش اندازه لابیا ها
 • رفع نامتقارن بودن لابیا ها و در نتیجه افزایش زیبایی ناحیه تناسلی
 • کاهش بیرون زدگی لبه های واژن
 • بالا رفتن سطح اعتماد به نفس
 • ماندگاری بالای نتایج به دست آمده
 • کاهش تماس لابیا ها با لباس زیر
 • امکان انجام ورزش هایی همچون دویدن ، دوچرخه سواری و پیاده روی
 • برداشت بافت اضافه لابیاها و رفع چین و چروک های اطراف کلیتوریس
 • کوتاه بودن دوره نقاهت کوتاه لابیاپلاستی
 • افزایش میل جنسی
🌟 صحبت های دکتر دادگر ، بهترین دکتر زنان تهران ، درباره عمل لابیاپلاستی

دلیل انجام لابیاپلاستی

این جراحی می تواند در دو راستای درمانی و زیبایی به انجام رسد که در ادامه هر هدف را به تفکیک توضیح می دهیم.

دلایل فیزیکی و درمانی:

به جهت کاهش سایز لابیای مینور و برجستگی و بیرون زدگی آن در قیاس با لابیای ماژور ؛ بزرگی بیش از حد لابیا می تواند باعث فشردگی و تا شدن بافت لابیا در زیر لباس شود و به طور کلی در طول روز یا هنگام داشتن رابطه جنسی ، درد و ناراحتی را با لابیاپلاستی به ارمغان بیاورد. برای حفظ سلامت و بهداشت ناحیه تناسلی به میزان مطلوب تر ؛ چرا که وجود بافت اضافی فضای بیشتری را برای تجمع میکروب عوامل بیماری زا فراهم می کند.

دلایل زیبایی:

از جمله دلایلی که باعث می شود خانم های یکی از متقاضیان پر و پا قرص عمل زیبایی لابیاپلاستی باشند می توان به مواردی همچون، کاهش عدم قرینگی موجود میان لابیاها ، کاهش درد و بالا بردن اعتماد به نفس در حین رابطه جنسی ، ایجاد ظاهری زیبا و جوان برای واژن که عموما بعد از زایمان یا ظاهر شدن اثرات ناخوشایند افزایش سن از بین می رود اشاره کرد.

لابیاپلاستی به چه چیزهایی کمک میکند؟ - دکتر دادگر

علت بزرگ بودن یکی از لبه های داخلی واژن

علل بسیار زیادی از قبیل عوامل ژنتیکی و مادرزادی و همچنین تغییرات هورمونی که شامل افزایش استروژن و دیگر هورمون های زنانه است ، در بزرگ شدن لابیا ها به خصوص لابیای مینور دخیل هستند. البته تغییرات بلوغ تنها در برخی از دختران باعث هایپرتروفی لابیا مینور یا همان رشد لبه های داخلی واژن می شود. موارد زیر نیز می توانند عللی مهم برای بزرگ شدن لابیا ها و نیاز به انجام جراحی لابیاپلاستی محسوب شوند.

 • تغییرات هورمونی در دوران بارداری و بعد از زایمان
 • برقراری رابطه جنسی (به ندرت می تواند دلیل محکمی برای رشد بیش از اندازه لابیا ها باشد.)
 • لاغر شدن ناگهانی و زیاد بعد از یک دوره چاقی مفرط
 • بروز اختلالات هورمونی
 • بارداری و زایمان های واژینال به صورت متعدد و پشت سر هم
 • افزایش سن

عوامل بالا علت نامتقارن بودن لبه های داخلی واژن نیز می باشند و باعث می شوند تا تنها لابیای یک طرف واژن نسبت به لابیای سمت دیگر بزرگ تر باشد. البته لازم به ذکر است که تفاوت چند میلی متری در میان لابیا های اطراف واژن به عنوان عدم تقارن محسوب نمی شود و یک پدیده عادی در تمامی زنان است. از همین رو تنها پزشکان هستند که می توانند تعیین کنند آیا شما کاندید مناسبی برای عمل لابیاپلاستی هستید یا خیر.

فیلم عمل لابیاپلاستی بدون سانسور در تهران با دکتر دادگر

عمل کوچک کردن کلیتوریس همزمان با لابیاپلاستی باید انجام شود؟؟

در اکثریت موارد جراحی زیبایی کلیتوریس به تنهایی و جداگانه انجام نمی پذیرد. چرا که اکثریت زنان که با مشکل بزرگی پوست کلیتوریس مواجه هستند دارای لابیاهای بزرگ و نامتقارن می باشند. بر اساس آنچه که گفته شد اندام های جنسی که تحت تاثیر هورمون ها بزرگ شده اند در بخشی از واژن بروز پیدا نمی کند و این بزرگی و رشد در تمامی قسمت های ناحیه تناسلی به صورت همزمان رخ می دهد. در نهایت باید گفت جراحی هودکتومی و لابیاپلاستی به منظور برطرف کردن مشکلات زیبایی اندام تناسلی به صورت همزمان با یک دیگر قابل انجام می باشد.

جراحی زیبایی لابیا ها در دختران باکره

همانطور که متوجه شدید این عمل جراحی بر روی ناحیه خارجی اندام تناسلی خانم ها انجام می شود و هیچ گونه اثری بر واژن و بکارت نخواهد داشت ؛ لذا دختران باکره نیز می توانند تجربه عمل لابیاپلاستی را داشته باشند.

سن مناسب برای جراحی زیبایی لابیا ها

بهترین زمان برای انجام عمل لبیاپلاستی ، بازه سنی 20 تا 55 سال می باشد ، زیرا ممکن است در برخی از افراد قبل از 20 سالگی هنوز لابیاها به طور کامل رشد نکرده باشد. همچنین پس از 55 سال نیز فرآیند بازسازی و ترمیم جراحت کندتر می شود و افرادی که بالای این سن قصد اقدام برای عمل زیبایی لابیاپلاستی را دارند ، باید حتما آزمایشات لازم را پیش از عمل انجام دهند.

لابیاپلاستی-دکتر دادگر

 انواع عمل لابیاپلاستی

جراحی لابیا طبق سه روش زیر قابل اجرا است که بسته به نیاز بیمار و تصمیم جراح متخصص انتخاب می شود :

جراحی زیبایی لابیا با تیغ جراحی: استفاده از تیغ جراحی به منظور حذف بخش های اضافه لابیا مینور در این عمل یک روش کلاسیک و قدیمی و البته کاملا تهاجمی می باشد.

لابیاپلاستی با لیزر: در این روش ، عمل بریدن لابیا مینور توسط لیزر انجام می گیرد. به دلیل بهره وری از تکنولوژی لیزر در این روش ، این امکان وجود دارد که در همان لحظه انعقاد خون رخ داده و در پی آن ریسک خونریزی بسیار کاهش یابد. بنابراین از روش جراحی لابیا با لیزر ، به عنوان یک جراحی کم تهاجم و سرپایی یاد می شود. همچنین لازم به ذکر است که دوره نقاهت عمل لبیاپلاستی با لیزر بسیار کوتاه بوده و معمولا متقاضیی قادر استی بعد از گذشت یک روز از عمل جراحی خود به محل کار بازگردد.

لابیاپلاستی به روش سافتنینگ: سافتنینگ روشی بدون جراحی و غیر تهاجمی است و فقط برای لابیاهای تیپ یک ( لابیاهای یک سانتی یا کوچکتر ) کاربرد دارد که طی آن لبه های لابیا مینور تراشیده می شود. از این تکنیک برای از بین بردن سیاهی لابیا مینور و تغییر شکل آن استفاده می کنند.

روش پیراستن: طی جراحی لابیا با استفاده از تکنیک پیراستن و یا تریم ، جراح با بکارگیری از یک اسکالپ و یا لیزر ، برش هایی عمودی و کوچک را در طول لابیا زیبا جو ایجاد می کند. پس از برداشت بافت های اضافه واژن در این پروسه ، محل های برش خورده توسط جراح بخیه زده می شود.

تکنیک قاچ: بهتر است بدانید که در پروسه جراحی لابیاپلاستی به صورت قاچ ، پزشک بافت داخلی واژن و بخش های زخیم تر را برش می زند و در انتها برش هایی که سبب جدا شدن بخش هایی از واژن می شود را ، با استفاده از بخیه به صورت قبل باز گردانده و به یکدیگر متصل می کند.

روش داپیتلیالیزاسیون: از جدید ترین تکنیک های عمل زیبایی لابیاپلاستی  ، می توان به داپیتلیالیزاسیون اشاره کرد که به نسب دیگر روش ها بسیار شایع و پر طرفدار می باشد. توجه داشته باشید که در این تکنیک جراح ، بافت داخلی واژن را استخراج کرده و توسط بخیه برش های ایجاد شده را می بندد. بهتر است بدانید که این تکنیک تا حدودی شبیه به پیراستن بوده و تفاوت اصلی آن ها در برش های ایجاد شده در لبه داخلی لابیا به جای لبه های بیرونی در روش پیراستن می باشد.

روش z-plasty: این تکنیک تنها در مواردی که بافت لابیا بسیار زیاد و ضخیم باشد کاربردی خواهد بود. امکان دارد که بهترین جراح لابیاپلاستی طی عمل z-plasty از دیگر تکنیک ها از جمله تریم بکارگیرد که برش های ایجاد شده با برداشت بافت ها همراه خواهد بود. در جراحی لابیاپلایستی z-plasty ، برش ها به صورت حروف های w و z می باشند.

نکته: یکی از مزیت های تکنیک قاچ در این پروسه زیبایی ، عدم مشاهده و باقی ماندن جای زخم بعد از  بهبودی می باشد.

شما با مراجعه به مطب دکتر دادگر ، بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران ، در محدوده اقدسیه ، مطمئناً تحت هر یک از تکنیک های فوق الذکر قرار بگیرید ، به بهترین نتیجه می رسید.

کدام دسته از خانم ها کاندید مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی هستند؟

 1. بانوانی که تجربه زایمان طبیعی متعددی را داشته اند.
 2. بانوانی که لابیای مینور بزرگ و بیرون زده ای دارند.
 3. افرادی که تمایل دارند تا اندام تناسلی زیبا تری داشته باشند.
 4. بانوانی که از شکل ظاهری واژن خود رضایت ندارند.
 5. افرادی که از بدو تولد و با توجه به عوامل ژنتیکی ظاهر لابیا آن ها مناسب نیست.
 6. افرادی که به علت بیرون زدگی بسیار زیاد لابیا های مینور دچار عفونت می شوند.
 7. بانوان در سن بالای 40 سال که دچار افتادگی لابیا مینور می شوند ، می توانند اقدام به انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی کنند. 
 8. خانم هایی که با تغییر وزن دائمی دچار مشکلات متعددی در لابیا خود می شوند.
لابیاپلاستی

آیا عمل لابیاپلاستی عوارض دارد ؟

پیش پزشکان نامعتبر عمل لابیا نکنید پشیمون میشید و به عوارض مختلفی دچار می شوید. این جراحی از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) مورد تایید واقع شده و جزو اعمال جراحی ایمن به شمار می رود. به طور کلی عمل زیبایی واژن ، چنانچه توسط جراح و متخصص زنان خوب و ماهر در تهران دکتر مژگان دادگر که در انجام اعمال زیبایی واژن از تبحر و توانمندی لازم برخوردار باشد ، انجام پذیرد ، نه تنها خطر یا عارضه ای به دنبال نخواهد داشت بلکه سبب کسب نتایج ایده آل از لابیاپلاستی شده و رضایت از عملکرد جنسی را برای فرد و شریک جنسی وی به دنبال خواهد داشت. اما به هر حال عمل زیبایی لبیاپلاستی نیز همانند سایر جراحی ها ممکن است عوارضی در پی داشته باشد که متاسفانه این اتفاق با عدم انتخاب صحیح جراح ، تشدید می یابد.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر دادگر

 

عوارض همراه پروسه جراحی لابیا چیست؟

در ذیل به مهم ترین عوارض این جراحی زیبایی واژن اشاره شده است:

 • افراد بعد از عمل لبیاپلاستی ، ممکن است حداکثر تا 72 ساعت در موضع عمل ، احساس درد و سوزش داشته باشند.
 • بروز تورم در لبه های بخش بیرونی اندام تناسلی از دیگر عوارض رایجی است که بعد از عمل زیبایی لبیاپلاستی ممکن است پدید آید و به طور کلی مسئله نگران کننده ای نیست.
 • طبق گفته های بهترین دکتر لابیاپلاستی تهران ، داشتن مقاربت جنسی بعد از جراحی کوچک کردن لابیاها را تا چند وقت برای افراد محدود می کند ؛ لذا در صورتی که پیشتر از موعد تعیین شده ، رابطه جنسی اتفاق بیفتد فرد درد شدیدی را در حین آن تجربه خواهد کرد.
 • از دیگر عوارضی که بعد از این پروسه به ندرت ممکن است رخ دهد ، باز شدن بخیه ها می باشد. توجه داشته باشید که یکی از علل بروز این عارضه ، عدم مهارت جراح است.
 • از متقارن نشدن لابیاها نیز می توان به عنوان یکی دیگر از عوارض احتمالی عمل لابیاپلاستی اشاره نمود که این مسئله نیز در صورتی اتفاق خواهد افتاد که جراح از مهارت کافی برخوردار نباشد.

اقدامات مراقبتی در دوره نقاهت بعد از لابیاپلاستی

در جلساتی که به منظور مشاوره و بررسی اندام تناسلی خود به متخصص زنان مراجعه می کنید ، به شما توصیه خواهد کرد تا در دوره نقاهت برخی موارد را به خوبی و با دقت بالایی رعایت کنید. تاکید بسیار زیاد پزشک در این مورد دارای ویژگی های فوق العاده ای به منظور کاهش زمان دوره نقاهت و بهبودی فوری محل برش خورده می باشد ، که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

 • به مدت یک ماه هر گونه فعالیت ورزشی را کنار بگذارید.
 • بهتر است بانوان حدود دو الی سه روز به خوبی استراحت کنند.
 • استفاده از لباس زیر های بسیار تنگ و جذب در دوره نقاهت ممنوع است.
 • می توانید به منظور بهبود کبودی ها و تورم از کمپرس های سرد استفاده کنید.
 • هرگز در رژیم غذایی بعد از لابیاپلاستی از مواد غذایی که سبب یبوست در شما می شود استفاده نکنید.
 • استحمام در دوره نقاهت بعد از عمل زیبایی لبیاپلاستی تنها با گذشت 24 ساعت و به صورت سرپایی مجاز می باشد.
 • توصیه می شود به منظور بهبود زخم ها بانوان از مواد غذایی حاوی فیبر بالا و ویتامین c استفاده کنند.

نحوه خوابیدن بعد از لابیاپلاستی

همانطور که در طول مقاله توضیح دادیم عمل زیبایی لابیا یک عمل زیبایی بر روی ناحیه تناسلی زنان است که می تواند علاوه بر افزایش زیبایی این ناحیه ، مشکلاتی نظیر عفونت مکرر ، سوزش ، خارش و غیره را نیز برطرف کند. معمولا زنان بعد از افزایش سن به دلیل زایمان ، چاق شدن ، زیاد بودن روابط جنسی و کاهش کلاژن پوست در این ناحیه دچار بد شکلی ، عدم تقارن ، افتادگی ، بزرگ شدگی و کشیدگی لابیا می شوند. 

این افراد پس از اینکه با انجام عمل جراحی توسط یک متخصص خوب و با تجربه به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا می کنند و دیگر احساس بدی نسبت به ناحیه تناسلی خود ندارند اما آنچه که باید به آن توجه کنند مراقبت های بعد از درمان مانند نحوه خوابیدن بعد از لابیاپلاستی ، پانسمان یا استفاده از پماد های تجویز شده توسط جراح می باشد که باید طبق دستور العمل پزشک انجام شود. عدم همکاری و دقت شما در این مراقبت ها می تواند به راحتی نتایج را تغییر دهد. 

در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل زیبایی لابیا به طور کلی گفته می شود هر طور که ناراحتی کمتری برایتان ایجاد می شود ، می توانید دراز بکشید و استراحت کنید. اما از نظر پزشکی اگر بتوانید به پشت دراز بکشید و استراحت کنید خیلی بهتر است چرا که کمترین فشار را به ناحیه تناسلی خود وارد می کنید و سرعت بهبودی تان را تسریع می بخشید و در نهایت با عوارض ، درد و ناراحتی کمتری مواجه می شوید. با این وجود باز هم بر حسب شرایط شما ممکن استت بعد از انجام لابیاپلاستی پزشک شما توصیه های خاص دیگری نیز داشته باشد. به طور کلی باید گفت بهتر است به گونه ای بخوابید و استراحت کنید که فشاری به ناحیه تناسلی شما وارد نشود.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی- دکتر دادگر

زمان از سرگیری رابطه جنسی بعد از جراحی لابیاپلاستی

در مراقبت های بعد از عمل لبیاپلاستی این سوال بسیار مهمی است که چه زمان می توان رابطه جنسی داشت. در اغلب زنان که سلامت عمومی خوبی دارند ، طی گذشت 4 الی 7 هفته زخم ها و التهاب ها در ناحیه بیکینی برطرف می شوند. بهترین زمان برای مقاربت ، زمانی است که خانم در این ناحیه هیچ نوع درد و التهابی احساس نکند ، در چنین شرایطی وضعیت سلامتی او به ثبات رسیده است.

با این حال در سه هفته ابتدایی اصلا مجوز مقاربت نخواهید داشت. افراد باید به طور کلی از برقراری روابط جنسی بعد از انجام عمل جراحی زیبایی لابیاها به مدت دو ماه تا زمان بهبودی کامل خودداری کنند. دلیل این توصیه پزشکی از سوی متخصصان مجرب و متبحر نیز این است که ناحیه تناسلی یک بافت بسیار ظریف است و جوش خوردن بخیه ها طی چند روز انجام می شود اما باید بدانید که ترمیم اصلی داخل بافت واژن صورت می گیرد که قابل مشاهده نیست و زمان بیشتری نیاز دارد.

از همین رو توصیه می گردد در دو ماه ابتدایی بعد از جراحی از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید و هیچ فشاری به این ناحیه وارد نکنید. همانطور که توصیه می شود برای جلوگیری از ایجاد فشار به بیکینی از ورزش کردن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید ، توصیه می شود ، از رابطه جنسی نیز خودداری کنید. برای رسیدن به نتایج مطلوب گاها نیاز است تا برای مدتی سختی را تحمل کرد. اما ناراحت نباشید چرا که بعد از بهبودی هم روابط جنسیتان بهبود می بخشد و هم از لذت بیشتر و بهتری خواهید برد.

پس به توصیه های پزشک خود در خصوص روابط جنسی بعد از لابیاپلاستی به خوبی گوش دهید و اگر سوالی در این خصوص ذهنتان را مشغول کرده است از او بپرسید.

فیلم عمل برداشتن لابیا بدون سانسور

در صورت تمایل به مشاهده فیلم عمل لابیاپلاستی و رضایت بیمار از مراجعه به دکتر مژگان السادات دادگر می توانید ویدیوی که در ادامه گذاشته شده است را مشاهده نمایید. 

🌟 رضایت مراجعه کننده از عمل لابیاپلاستی ، توسط دکتر دادگر بهترین جراح و متخصص زنان تهران

تجربه عمل بیرون زدگی لابیا مینور ناموق

در انجام هر کاری حتی پروسه های درمانی باید احتمال عدم موفقیت در کسب نتایج مطلوب را نیز در نظر گرفت و بر اساس آن عمل جراحی را انجام داد. پروسه جراحی زیبایی لابیاهای واژن نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند. نکته ای که باید در این خصوص توجه شود علل و عواملی هستند که منجر می شوند تا فرد عمل لبیاپلاستی موفقی را تجربه نکند. یکی از اصلی ترین عامل ها که بسیار مهم است عدم انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی تهران می باشد. در صورتی که سلامتی و زیبایی خود را به دست کسی که فاقد تجربه کافی در زمینه مذکور یا هر زمینه دیگری بسپاریم ، باید انتظار رخ دادن اتفاقات ناگوار و نیاز به انجام جراحی ترمیمی را داشته باشیم. مهم نشمردن توصیه های پزشک و عدم رعایت آن ها از دیگر عواملی هستند که می توانند در این موضوع تاثیر بگذارند. کسانی که عمل اولیه آن ها ناموفق بوده می توانند عمل ترمیمی لابیاپلاستی را انجام دهند.
به طور کل باید بگویم در صورت قرار گرفتن در شرایط زیر بانوان عموما برای جراحی مجدد لابیاها باید به یک متخصص زنان خوب مراجعه کنند.

 • طبیعی نبودن ظاهر لابیا بعد از بهبود کامل و از بین رفتن تورم به دلیل برش دهی نامطلوب
 • باز شدن بخیه ها
  عدم رفع تمامی مشکلات موجود در طی جراحی اولیه
 • نامتقارن بودن لابیاها

توجه داشته باشید که پیروی نکردن از دستورات و توصیه های مراقبتی پزشک نیز ممکن است نتیجه درمان را تغییر دهد و نیاز داشته باشید تا برای بهبود فرم لابیاها مجددا عمل زیبایی لابیا را انجام دهید. حتما در انتخاب پزشک خود دقت کنید و از نظر افرادی که تا کنون این عمل را انجام داده اند استفاده کنید. هرگز به توصیه های دوستان و آشنایان بدون مشورت با پزشکتان عمل نکنید.

نتیجه عمل لابیاپلاستی چه زمان مشاهده می شود؟

روند بهبودی در زنان ، دارای الگو های متفاوتی است و بدن برای طی کردن دوره ریکاوری و بازیابی انرژی خود به زمان و استراحت نیاز دارد. بیشتر زنان نتیجه جراحی خود را در طول گذشت چند هفته یا چند ماه بعد از پروسیجر یعنی زمانی که تورم فروکش کرده است و اسکار ها از بین می روند مشاهده می کنند. برای مشاهده نتایج جراحی لابیاپلاستی نیاز است  تا مدتی را صبر کنید.

لابیاپلاستی - دکتر دادگر

آیا می توان واژن را با لابیاپلاستی تنگ کرد؟

هدف اصلی از انجام عمل زیبایی لابیا ها ، کاهش اندازه لابیاهای مینور و در مواردی ، لابیاهای ماژور می باشد. همچنین این پروسه با هدف ایجاد تقارن میان لابیا ها انجام می پذیرد و بر روی ناحیه خارجی واژن تمرکز دارد و تاثیری بر روی بخش های داخلی واژن مانند کانال یا دهانه رحم و تنگ کردن آن ها دارد. اگر به هر دلیلی نیاز به سفت کردن و ترمیم عضلات داخلی واژن خود دارید ، جراحی واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن می تواند برای شما مناسب باشد. این که آیا می توان این پروسه را همزمان با جراحی زیبایی لابیا ها انجام داد یا خیر به تشخصیص پزشک شما بستگی دارد. چرا که لابیاپلاستی را می توان در مطب انجام اما روش جراحی تنگ کردن واژن را باید در اتاق عمل انجام داد.

لابیاپلاستی و سفید کردن واژن

یکی از سوالات اصلی و مهم متقاضیان جراحی کوچک کردن لابیا ها این است که آیا این فرایند موجب سفید کردن و روشن شدن واژن می شود یا خیر؟ در واقع باید بدانید از آنجایی که برای کوچک کردن و اصلاح تقارن میان لابیاها ، نواحی تیره رنگ برداشته می شوند ، عمل لابیاپلاستی تا حدودی موجب سفید شدن واژن می شود اما شدت آن بسیار زیاد نیست و باید از تکنیک ها سفید سازی واژن که در مقاله مربوطه توضیح داده ایم استفاده کرد.

نحوه نشستن بعد از عمل لابیاپلاستی

برای آنکه در دوران نقاهت و استراحت بعد از عمل ناراحتی یا درد زیادی را تحمل نکنید ، توصیه می شود پاها را تا حد امکان باز نگه دارید و از قرار دادن پاها بر روی یک دیگر به شدت خودداری کنید. چرا که این کار از ایجاد فشار زیاد به بخیه ها و ایجاد درد و تورم جلوگیری خواهد کرد.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی واژن

 • حتما شب قبل از جراحی واژن استحمام کنید.
 • در صورت ابتلا به عفونت در ناحیه تناسلی حتما آن را درمان کنید.
 • از مصرف دارو های موثر در رقیق تر شدن خون خودداری کنید.
 • از بر قراری رابطه جنسی سه الی چهار روز قبل از عمل زیبایی لبیاپلاستی خودداری کنید.
 • در صورت ابتلای به زگیل تناسلی جهت درمان آن ابتدا به پزشک زنان مراجعه کنید و سپس تحت جراحی لابیاپلاستی قرار گیرید.
 • حتما تمامی آزمایشات لازم را که توسط جراح زنان توصیه شده است ، انجام داده و در اختیار ایشان قرار دهید.

علت نامتقارن بودن لبه های واژن بعد از لابیاپلاستی

عدم تقارن بعد از عمل ممکن است در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود. اما مهم ترین و اصلی ترین ایجاد آن تورم می باشد. بعد از انجام جراحی ممکن است یکی از لب های لابیا نسبت به دیگری تورم بیشتری را داشته باشد که این عامل باعث عدم تقارن لابیاها می شود. با از بین رفتن تورم ، لب ها تقارن خود را به دست می آورند. اما اگر بعد از مشخص شدن نتایج نهایی و از بین رفتن تورم باز هم عدم تقارن بعد از لابیاپلاستی وجود داشت باید جراح خود را از این موضع آگاه سازید.

هزینه کوچک کردن لبه های واژن در سال 1402

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر در شهر بزرگی مانند تهران بیشتر از عمل تیغ جراحی می باشد. همچنین بکار گیری هر یک از تکنیک های فوق نیز می تواند در تعیین هزینه نهایی موثر باشد ؛ لذا برای اطلاع از قیمت عمل لازم است به بهترین متخصص زنان شهر محل زندگی خود مراجعه نمایید. دکتر دادگر بهترین متخصص زنان در تهران پس از انجام معاینات و تشخیص تیپ لابیا ، هزینه نهایی را به شما اعلام خواهد نمود.

سوالات متداول و پاسخ دکتر دادگر به آنها

پروسه لابیاپلاستی به تنهایی قادر به تنگ کردن واژن نخواهد بود. اما در صورت انجام همزمان آن با روشی دیگر می توان به صورت همزمان از ویژگی های درمانی و زیبایی آن بهرمند شد.

از آنجایی که جراحی لابیا از نوع کاهشی است ، انتظار می رود که نتیجه آن دائمی باشد و دیگر نیازی به انجام عمل زیبایی اندام تناسلی مجدد نباشد. زیرا لابیاها پس از آن که دوره رشدشان تکمیل شد ، دیگر قادر به رشد مجدد نخواهند بود. البته این را هم در نظر داشته باشید که اگر بعد از لابیاپلاستی ، باردار شوید و زایمان داشته باشید ، احتمال دارد که لابیاها کمی دستخوش تغییرات شوند.

بهتر است بدانید که لابیاپلاستی در تهران و دیگر شهر های ایران نوعی جراحی زیبایی کاهشی بوده و تنها در یک پروسه جراحی انجام می شود. تا زمانی که بانوان با عوارض بخصوصی مواجه نشوند و آسیبی به این ناحیه وارد نشود ، ممکن است هرگز به عمل زیبایی اندام تناسلی مجدد نیاز نداشته باشند ، در نتیجه این تکنیک دائمی بوده و تا مدت زمان طولانی با رعایت اقدامات مراقبتی بعد از جراحی واژن باقی می ماند. توجه داشته باشید که این تکنیک کاملا دائمی است و به مرور زمان باز نمی گردد.

طبیعی است که پس از انجام عمل ، درد ، ورم و ناراحتی را تجربه کنید. اما لازم به ذکر است که این امر معمولا با مصرف داروهای مسکن و انجام مراقبت های لازم قابل کنترل خواهد بود. همچنین می توانید با استفاده از کمپرس سرد و قرار دادن آن به مدت ۲۰ دقیقه بر موضع مورد نظر به کاهش درد کمک کنید. همچنین برای اینکه دچار درد نشوید ، بعد از لابیاپلاستی ، تا رسیدن به بهبودی کامل باید از تحت فشار قراردادن لابیا ها اجتناب کنید. بدین نحو نباید تا مدتی از لباس های زیر تنگ ، شلورهای چسبان و لگ های ورزشی استفاده کنید. پوشیدن این دست از لباس ها ، علاوه بر وارد آوردن فشار بر روی لابیا موجب سایش آن ها شده و بهبودی را به تاخیر می اندازد.

یک باور غلط و اشتباه تنها در برخی از بانوان وجود دارد که لابیاپلاستی می تواند سبب کاهش میل جنسی در آن ها شود. این پروسه نه تنها منجر به کاهش میل جنسی نمی شود ، بلکه می تواند تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. در واقع در عمل زیبایی اندام تناسلی تمامی پوست اضافه از ناحیه کلیتوریس برداشته شده و در نتیجه میل جنسی در بانوان بسیار بیشتر می شود.

بسیاری از بانوان از انجام عمل زیبایی اندام تناسلی ، واهمه دارند و آن را یک جراحی دردناک تلقی می کنند. در این جا باید خاطر نشان نمود که چنانچه به منظور انجام لابیاپلاستی ، نسبت به انتخاب جراح و متخصص دقت خود را بکار گیرید ، قاعدتا دردی در حین انجام این عمل احساس نخواهید کرد. خانم دکتر مژگان سادات دادگر بهترین جراح و متخصص زنان دکتر دادگر در تهران در منطقه اقدسیه ، با بهره وری از جدیدترین متدها و تکنیک های عمل زیبایی لابیاها ، انجام بدون درد این عمل جراحی را میسر ساخته اند ؛ از این رو شما همراهان گرامی می توانید با خیالی آسوده جهت انجام مطلوب این جراحی به مطب ایشان رجوع فرمایید.

یکی از متداول ترین سوالاتی که در زمینه عمل زیبایی لابیاها مطرح می شود این است که چه زمان نتایج نهایی مشخص می شوند. در این خصوص باید بگویم درمان و مشاهده نتیجه این فرایند در هر زنی متفاوت می باشد. بدن در ابتدا برای بهبودی خود نیاز به استراحت و ریکاوری دارد. در بیشتر خانم ها پس از گذشت چندین هفته یا چند ماه که تورم حاصل از جراحی کاهش یافته و زخم ها و بخیه ها تا حدودی بهتر شده اند ، نتیجه درمان مشخص می شود. اما به طور کلی نتیجه نهایی لابیاپلاستی با استفاده از تیغ جراحی حدود 4 الی 6 ماه بعد قابل بررسی و مشاهده می باشد.

لازم به ذکر است در صورتی که پزشک شما از روش لیزر برای انجام پروسه کوچک کردن لابیاها استفاده کند مدت زمان بهبودی و همچنین مشاهده نتایج نهایی کاهش می یابد. به طور کلی ممکن است نتایج نهایی لابیاپلاستی با لیزر بعد از کاهش تورم و حدودا یک هفته بعد از درمان قابل مشاهده باشد. بهترین نتیجه معمولا بعد از گذشت سه الی چهار ماه نمایان می شود.  توصیه می شود در این خصوص با پزشک خود نیز مشورت کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
8 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مهرناز
مهرناز
11 ماه ها گذشته

کارتون عالی فوق العاده است من عمل لابیاپلاستیم رو پیش شما انجام دادم

شقایق
شقایق
11 ماه ها گذشته

خودارضایی باعث تیرگی لیبیا میشه؟؟؟

drdadgar15
drdadgar15
8 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  شقایق

کلا هر نوع فعالیت جنسی وخود بالا رفتن سن به مرور میتوانند باعث تغییر رنگ اندامهای تناسلی بشوند

lili
lili
1 سال گذشته

سلام خانم دکتر
مطالبتون بسیار کامل وعالی بود وخیلی استفاده کردیم
موفق باشید

سمانه
سمانه
1 سال گذشته

سلام
خسته نباشید
مطالبتون خیلی خوب و عالیه
ممنون ازتون

محدثه
محدثه
11 ماه ها گذشته

سلام من از کار خانوم دکتر خیلی راضی بودم پیششون عمل لابیا انجام بدید هرگز پشیمون نمی شید

shiva
shiva
1 سال گذشته

با عکسی که از انواع لابیا ها گذاشتید کامل متوجه شدم که چرا همه افراد نباید اصرار کنن این عمل و انجام بدن ممنونم

هانیه احمدی
هانیه احمدی
5 ماه ها گذشته

عمل لابیاکردم پشیمونم می تونم دوباره انجام بدم؟

پیمایش به بالا