بهترین متخصص زنان در تهران

بهترین متخصص زنان در تهران کیست ؟

بهترین متخصص زنان در تهران : در حالت کلی ، رعایت بهداشت بانوان در قیاس با آقایان از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد ، چرا که آناتومی اندام تناسلی زنان به گونه ای است که احتمال ابتلا به عفونت و بسیاری از بیماری ها را در آنان تشدید می کند. ( جراح و متخصص زنان )

از جمله علل مواجهه خانم ها با موارد ذکر شده ، کوتاه بودن مسیر اندام تناسلی تا مقعد می باشد ، لذا احتمال رویارویی با انواع میکروب ها و باکتری ها در بانوان بسیار بالا است.

از این رو کلیه خانم ها به منظور پیشگیری و درمان انواع عفونت ها و بیماری های زنان نظیر تنبلی تخمدان ، کیست تخمدان ، سرطان رحم ، زگیل تناسلی و غیره ؛ ملزم به مراجعه به متخصص زنان می باشند.

گرچه ناگفته نماند که خانم ها جهت انجام برخی امور نظیر بارداری ، مراقبت های بارداری ، زایمان ، درمان ناباروری و جراحی های زیبایی زنان نیز می بایست به متخصص زنان مراجعه نمایند.

بنابراین اهمیت بهداشت بانوان و تمامی موارد فوق ، لزوم مراجعه به بهترین متخصص زنان را ضروری می سازد.

بهترین متخصص زنان در تهران چه کسی است ؟

یافتن بهترین متخصص زنان از مسائل مهمی است که همه خانم ها با آن مواجه هستند ، اولین نکته در این رابطه توجه به شهر محل سکونت می باشد ؛ به عنوان مثال خانم های تهرانی در این راستا می بایست درصدد یافتن بهترين متخصص زنان در تـهران باشند.

لذا خانم ها می توانند با تحقیق از دوستان و آشنایان خود و همینطور جستجو در گوگل و موتورهای جستجوی اینترنتی لیستی از بهترین متخصصان زنان شهر خود تهیه نمایند و پس از آن با در نظر داشتن تجربه و تبحر پزشک ، بهترین متخصص را بیابند و به مطب ایشان مراجعه نمایند.

سرکار خانم دکتر مژگان سادات دادگر ، بهترین متخصص زنان زایمان شمال تهران از بهترین جراحان و متخصصان زنان می باشند که شما عزیزان می توانید با طیب خاطر در راستای تشخیص و درمان بیماری های خود و نیز انجام اموری چون زایمان و جراحی های زیبایی زنان نزد ایشان مراجعه فرمایید.

حوزه فعالیت پرشک متخصص زنان

لازم به ذکر است که متخصصین زنان بسته به نوع فلوشیپی که دارند ، می توانند در هر یک از زمینه های ذیل فعالیت نمایند :

 • انکولوژی زنان
 • ناباروری و نازایی
 • اختلالات کف لگن زنان
 • لاپاراسکوپی
 • پریناتولوژی

به طور کلی حوزه کاری متخصص زنان بسیار گسترده می باشد ، از این رو پزشکان متخصص زنان طی دوران تحصیل خود آموزش های پزشکی مختلفی را سپری نموده و در نهایت این امکان را خواهند داشت که به طور همزمان در چندین زمینه فعالیت نمایند.

بهترین متخصص زنان در تهران

 • تشخیص

پس از مراجعه بیمار به متخصص زنان ، در وهله اول باید تشخیص بیماری صورت پذیرد. لذا متخصص زنان در اولین قدم ، اقدام به بررسی و معاینه بالینی بیمار نموده و در صورت نیاز جهت تشخیص دقیق تر بیماری ممکن است آزمایشاتی را برای او تجویز نماید.

از این رو در نهایت پس از معاینه بیمار و بررسی نتایج آزمایش های انجام شده ؛ مشکل وی را تشخیص داده و پروسه درمان را آغاز می نماید.

 • درمان بیماری ها و اختلالات بلوغ در دختران

متاسفانه به دنبال فرهنگ نادرست در میان برخی خانواده ها شاهد آن هستیم که دختر خانم های جوان از بازگو نمودن اختلالات و مشکلات مربوط به دستگاه تناسلی خود خجالت کشیده و از مراجعه به متخصص زنان امتناع می کنند.

در نتیجه غالبا به علت مراجعه دیرهنگام ممکن است دچار عواقب و پیامدهای ناگواری می شوند.

لذا اکیدا توصیه می شود خانم ها حتی دختران مجرد ، از مراجعه به متخصص زنان واهمه نداشته و در هنگام رویارویی با هر گونه اختلال و ناراحتی مرتبط با اندام تناسلی خود سریعا به متخصص زنان مراجعه نموده و تحت درمان قرار گیرند.

 • درمان عفونت اندام تناسلی و بیماری های مقاربتی

رعایت بهداشت فردی از ملزومات داشتن روابط جنسی سالم و پیشگیری از انواع بیماری های مقاربتی ، عفونت دستگاه تناسلی و انواع سرطان می باشد.

خانم های محترم ؛ توجه داشته باشند که در صورت مواجهه با هر گونه خارش و سوزش بیش از حد دستگاه تناسلی ، مشاهده ترشحات غیرطبیعی و بدبو از واژن و مواردی از این قبیل باید حتما به متخصص زنان مراجعه نمایند ؛ چرا که این علائم می توانند بیانگر بیماری های جدی تری باشند.

بهترین متخصص زنان در تهران

 • درمان بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادراری در زنان می تواند ناشی از علل مختلفی باشد که یکی از شایع ترین آن ها زایمان به دفعات متعدد است. به هر حال علت بی اختیاری ادرار ، هر چه که باشد ؛ متخصص زنان با مد نظر قرار دادن شدت بیماری ، وضعیت بیمار و غیره ؛ می تواند با بهره وری از متدهای درمانی مختلفی اقدام به درمان بیماری نماید.

 • درمان کیست و فیبروم تخمدان

کیست و فیبروم تخمدان ، نامی آشنا برای اکثر خانم ها می باشند و حتی به جرأت می توان گفت که کیست تخمدان و فیبروم یا میوم تخمدان از بیماری های بسیار شایع در بین زنان می باشند تا جایی که بسیاری از خانم ها تجربه آن را داشته اند. درمان کیست و فیبروم تخمدان ، در حوزه صلاحیت متخصص زنان می باشد و ایشان از طرق مختلفی این بیماری را تحت کنترل گرفته و درمان می نمایند.

 • درمان قاعدگی نامنظم

سیکل ماهیانه یا به عبارتی قاعدگی نامنظم ، خطری برای خانم ها محسوب می شود. این اختلال می تواند علل مختلفی داشته باشد. لازم به ذکر است در صورتی که تاخیر قاعدگی ، بیشتر از 7 الی 10 روز طول بکشد ، باید حتما به متخصص زنان مراجعه گردد.

 • درمان نازایی

خانم هایی که سابقه بیماری مربوط به ناباروری و نازایی دارند ، باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایند و اقدامات لازم جهت باروری را تحت نظر ایشان در پیش بگیرند.

بهترین متخصص زنان در تهران

 • مراقبت های بارداری

دوران بارداری یکی از مهم ترین دوران زندگی تمام خانم ها به شمار می رود و نیازمند مراقبت ویژه به لحاظ سلامتی ، تغذیه ای و عاطفی می باشد. از این رو همه خانم ها باید از ابتدای دوران حاملگی تحت نظر متخصص زنان باشند ، تا بدین ترتیب از احتمال بروز بیماری های مختلف دوران بارداری ؛ اعم از دیابت و فشار خون بارداری ، ترکیدن کیسه آب و مواردی از این قبیل ؛ در آن ها پیشگیری به عمل آید.

 • یائسگی

پایان دوره قاعدگی که به یائسگی موسوم است ، دوره ای است که دیگر سیکل ماهیانه اتفاق نخواهد افتاد. این دوران با برخی عوارض و نگرانی ها همراه است ؛ به طوری که می تواند فرد را در معرض ابتلا به بیماری های جدی قرار دهد. بنابراین اکیدا توصیه می گردد که خانم های محترم ، با رسیدن به سن یائسگی تحت نظر متخصص زنان قرار گیرند.

 • جراحی های زیبایی زنان

از دیگر مواردی که انجام آن در صلاحیت جراح و متخصص زنان می باشد ؛ اعمال جراحی زیبایی زنان ؛ اعم از تنگ کردن واژن ، سفید کردن واژن ، لابیاپلاستی ، جوانسازی واژن و غیره می باشد. لازم به ذکر است که دستگاه تناسلی بانوان ، از این منظر که در حفظ سلامت آن ها و متعاقب آن سلامت جامعه موثر است ؛  بسیار حائز اهمیت می باشد ، اما نباید از اهمیتی که زیبایی آن بر کیفیت رابطه جنسی دارد غافل شد. امروزه پیشرفت تکنولوژی در تمامی عرصه های علم پزشکی بخصوص حوزه زنان ، امکان دستیابی به اندام تناسلی زیبا و جوان را برای بانوان عزیز میسر نموده است و بانوان محترم می توانند با مراجعه به متخصص زنان اقدام به انجام اعمال زیبایی واژن نمایند.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed here.