سفید کردن واژن

تیرگی اندام جنسی خانم ها ، مسئله ای است که اغلب خانم ها از آن دچار ناراحتی و نگرانی هستند و عموما بدین منظور به پزشک جراح و متخصص زنان مراجعه می کنند. در مقاله پیش رو تصمیم داریم شما عزیزان و همراهان گرامی را به اختصار ، با مقوله سفید کردن واژن یا اصطلاحا روشن سازی اندام تناسلی خارجی بانوان ( پرینه ) آشنا نماییم. تیرگی ناحیه تناسلی از مهم ترین دغدغه های خانم ها محسوب می شود ، چرا که تیرگی پوست اندام جنسی می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس شده و در نتیجه ، کیفیت مقاربت جنسی را تحت الشعاع قرار دهد. به جهت انجام این پروسه ی توانید به دکتر مژگان دادگر ، مطب بهترین جراح و متخصص زنان تهران در اقدسیه مراجعه فرمایید.

سفید کردن واژن - دکتر مژگان دادگر

 

در گذشته راهکارهای متعددی به منظور سفید کردن واژن ، ارائه شده بود که متاسفانه هیچ یک از این روش ها ، ماندگاری و اثربخشی دائمی نداشته و نیل به این مهم را محقق نساخته بودند. اما امروزه پیشرفت فناوری در حوزه پزشکی دستاوردهای بیشماری به دنبال داشته و روشن سازی پرینه را نیز تحقق بخشیده است. در حال حاضر پروسه روشن سازی واژن از جمله اعمال زیبایی رایج به شمار می رود که روزانه شاهد افزایش شمار طرفداران آن هستیم. لازم به ذکر است در حال حاضر سفید کردن پرینه از طرق مختلفی نظیر استفاده از لیزر ، کربوکسی تراپی و غیره امکان پذیر است که هر یک از این روش ها بسته به علت به وجود آورنده تیرگی اندام تناسلی ، صلاحدید بهترین پزشک متخصص زنان تهران و همچنین نیاز بیمار ، می توانند مورد استفاده قرار گیرند. ناگفته نماند که در این میان ، سفید کردن پرینه با لیزر بیش از دیگر روش ها مورد توجه واقع شده است.

علل تیرگی واژن

لازم به ذکر است همزمان با این که طی فرآیند بلوغ ، موهای زائد بر روی ناحیه شرمگاهی رشد می کنند. به دنبال افزایش سن ، تغییرات هورمونی که در این برهه اتفاق می افتد ، ژنتیک ، اضافه وزن ، ابتلا به برخی بیماری ها نظیر دیابت ، استفاده مکرر از تیغ اصلاح ، ابتلا به عفونت های قارچی و باکتریایی ، پوشیدن لباس زیرهای تنگ و چسبان و غیره ، رنگ پوست این اندام با تغییراتی مواجه شده و تیره می شود. از آن جا که این موضوع ، می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس بانوان و کاهش کیفیت عملکرد جنسی آن ها و شریک جنسی شان شود ، نباید نسبت به آن بی توجه بود و خوب است بانوان در راستای سفید کردن واژن اقدام کنند.

 

سفید کردن واژن - دکتر مژگان دادگر

سفید کردن واژن با لیزر

لیزر ، از جمله تکنیک های منحصر به فرد و بروز در راستای سفید کردن ناحیه تناسلی محسوب می شود. لازم به ذکر است که لیزر رفع تیرگی لبه های واژن با لیزر با رفع موهای زائد با لیزر متفاوت است ؛ لذا نباید این دو را با هم اشتباه گرفت.

مزایای روشن سازی واژن با لیزر

  • سریع بودن پروسه
  • احساس نکردن درد شدید حین روند زیبایی
  • دوره نقاهت سفید کردن واژن با لیزر سریع و بدون مشکل است
  • ماندگاری طولانی مدت نتیجه حاصل شده
  • حتی بعد از جلسه اول تغییرات قابل مشاهده خواهند بود

اقدامات قبل از روشن سازی واژن با لیزر

طی لیزر سفید کردن واژن یا به عبارتی لیزر وایتنینگ ، از دستگاه هایی استاندارد و در عین حال پر قدرت بهره گرفته می شود. به طور کلی پیش از انجام این فرآیند زیبایی ، به گفته بهترین دکتر زنان شمال تهران ، باید اقداماتی صورت پذیرد که شامل موارد ذیل می باشد :

  • حداقل از 72 ساعت قبل از روزی که قرار است لیزر وایتنینگ انجام شود ، به هیچ عنوان نباید موهای زائد این ناحیه را تراشیده و اصلاح کرده باشید.
  • چنانچه قرار است همزمان با لیزر وایتنینگ ، نسبت به لیزر موهای زائد نیز اقدام نمایید. توجه داشته باشید که باید یک هفته بین این دو فرآیند فاصله بیاندازید.

پروسه روشن سازی واژن با لیزر

از آن جایی که این پروسه کم تهاجم بوده و بانوان را تحت درد و فشار قرار نمی دهد ، متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است. طی این پروسه تیرگی های قسمت های مختلف ناحیه شرمگاهی برطرف می شوند. هر جلسه پروسه سفید کردن واژن با لیزر ، حدود 10 الی 15 دقیقه زمان می برد. طی پروسه ، پرتو لیزری که به سمت واژن ساطع می شود ، از سوی ملانین پوست که موجب تیرگی آن ناحیه شده جذب می گردد . به سبب حرارت ناشی از انرژی پرتو لیزر ، رنگدانه پوست از بین می رود و ناحیه شرمگاهی روشن تر می شود. این پروسه درد قابل توجهی را به همراه ندارد ؛ اما اگر فرد نسبت به کوچک ترین درد نیز حساس باشد ، دکتر می تواند پروسه را تحت بی حسی موضعی (پماد موضعی ) برای او به انجام برساند.

 

تعداد جلسات سفید کردن واژن با لیزر به چه صورت است ؟

این را بدانید که هر فرد ممکن است طول درمان متفاوتی با دیگری داشته باشد. بسته به میزان تیرگی واژن ، تعداد جلسات نیز معین می گردد. طبعا افرادی که به تیرگی بیشتری دچار هستند باید تعداد جلسات بیشتری تحت لیزر روشن سازی واژن قرار بگیرند تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند. بنابراین لازم است در روزهای تعیین شده حتما به بهترین دکتر زنان تهران مراجعه فرمایید و بین جلسات فاصله نیندازید تا بهترین نتیجه برای تان حاصل شود. اگر بخواهیم برای همه افراد به طور میانگین تعداد جلساتی را در نظر بگیریم ، می توانیم بگوییم هر شخص به 4 تا 6 جلسه لیزر جهت سفید کردن واژن نیازمند است.

دوره ریکاوری بعد از روشن سازی واژن با لیزر

از آن جایی که لیزر یک روند کم تهاجم می باشد ، روشن سازی واژن به این روش نیز تهاجمی را در پی ندارد. از این بابت دوره نقاهت بعد از آن نیز ساده و کوتاه مدت است. اما بدین معنا نیست که جدی پنداشته نشود ؛ بلکه برای نتیجه گیری مطلوب از این پروسه بایستی مراقبت ها را به انجام برسانید. مهم ترین نکته مراقبتی بعد از سفید کردن واژن با لیزر این است که بهداشت ناحیه تناسلی باید همواره رعایت شود. در دو تا چهار روز ابتدایی سعی کنید محیط واژن را تمیز و خشک نگهدارید و در صورتی که پزشک پماد آنتی بیوتیک برایتان تجویز نموده ، طبق دستور بر موضع اعمال کنید.

احساس کمی سوزش بعد از لیزر کاملا طبیعی است. سعی کنید برای اینکه این مورد تشدید پیدا نکند، از لباس های گشاد و ترجیحاً نخی استفاده کنید. همچنین تا زمانی که سوزش نمود یافته بهتر شود ، شلوار چسبان نپوشید. علاوه بر آن توصیه می شود حداقل تا دو روز به فعالیت هایی که سبب تعریق شده ، نپردازید تا واژن به سوزش و التهاب بیشتری دچار نشود. برای داشتن رابطه جنسی بعد از هر جلسه لیزر روشن سازی واژن ، گفته می شود که باید 3 الی 4 روز منتظر بمانید و بعد از آن به مقاربت جنسی اقدام کنید.

هزینه سفید کردن واژن چقدر است ؟

هزینه سفید کردن اندام تناسلی خارجی ، با توجه به فاکتورهای مختلفی ، از جمله شدت تیرگی ناحیه تناسلی ، مکانیزم مورد استفاده و غیره برآورد می گردد که محاسبه و تعیین قیمت نهایی سفید کردن واژن در تهران در صلاحیت بهترین جراح و متخصص زنان می باشد و پیش از معاینه و بررسی بیمار نمی توان قیمت دقیق آن را عنوان نمود.

Tags: , , , , , , , ,
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات