واژینوپلاستی

عمل واژینوپلاستی

واژینوپلاستی : با افزایش سن ؛ عضلات واژن نیز مانند سایر عضلات ، تمایل به تضعیف شدن دارد. در نتیجه با بالا رفتن سن ، رابطه جنسی کمتر تحقق می یابد و این امر ، زوجین را با مشکل مواجه می سازد.

واژینوپلاستی ؛ نوعی عمل جراحی زنان است که جهت بازسازی واژن مورد استفاده قرار می گیرد و منجر به بازیابی مجدد قوام جداره واژن شده و رضایت از رابطه جنسی را برای زوجین به ارمغان می آورد.

هدف از انجام واژینوپلاستی :

واژينوپلاستی واژینوپلاستیبه طور کلی در راستای تحقق اهداف زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

  • جراحی زیبایی واژنواژينوپلاستي می تواند به منظور جوانسازی واژن انجام شود.

واژينوپلاستي در این صورت می تواند ، هم دلیل درمانی ( ترمیم آسیب ناشی از تروما یا زایمان ) و هم دلیل زیبایی ( دستیابی به واژن زیباتر و افزایش اعتماد به نفس و بهبود عملکرد جنسی ) را شامل شود.

  • جراحی ترمیم واژن : واژينوپلاستي با هدف بازسازی واژن و کاهش اندازه دهانه واژن ( رفع گشادی واژن ناشی از زایمان یا دلایل دیگری از جمله سن ) نیز می تواند انجام شود.

لازم به ذکر است که امکان انجام واژينوپلاستي و لابیاپلاستی به طور همزمان وجود دارد و برای انجام موفقیت آمیز این اعمال جراحی می بایست به یک جراح و متخصص زنان متبحر و با تجربه رجوع نمود.

سرکار خانم دکتر مژگان سادات دادگر بهترین متخصص زنان زایمان شمال تهران ، از برترین متخصصان زنان استان تهران می باشند که در زمینه اعمال جراحی درمانی و زیبایی ، کارنامه درخشانی دارند و شما عزیزان می توانید با اطمینان خاطر از کسب بهینه ترین نتایج از انجام جراحی های حوزه زنان به مطب دکتر دادگر مراجعه فرمایید.

درباره عمل واژینوپلاستی :

معمولا خانم هایی که تمایل به انجام عمل واژينوپلاستي دارند ، قبلا زایمان داشته اند.

البته این بدان معنا نیست که واژينوپلاستي ، مانع فرزندآوری می شود ؛ اما می تواند نتیجه جراحی پلاستیک واژن را تحت تاثیر قرار داده و شما را ملزم به انجام جراحی مجدد نماید که در این صورت ممکن است منجر به بروز خطراتی برای تان گردد.

جراحی واژينوپلاستي به طور کلی ، یک عمل جراحی پیچیده است ؛ لذا در صورتی که علاقمند به انجام آن هستید باید با جراح و متخصص زنان مشورت نموده و در مورد اهداف خود از این جراحی با ایشان صحبت کنید.

واژينوپلاستي یک عمل برگشت پذیر نیست و غالبا با تکنیک جراحی انجام می گیرد ، اما در حال حاضر برای انجام آن از تکنولوژی لیزر نیز بهره گرفته می شود.