درمان بیماری های زنان با لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی ، تکنیکی است که برای درمان بیماری های زنان به کار می رود که با دو هدف تشخیصی و درمانی قابل انجام می باشد. در این پروسه ، از وسیله ای به نام لاپاراسکوپ برای مشاهده اندام های لگنی استفاده می شود. لاپاراسکوپ ، ابزاری باریک و بلند مانند تلسکوپ است که امکان مشاهده اندام ها را برای پزشک فراهم می کند. درمان بیماری های زنان با لاپاراسکوپی بسیار ایمن و نتیجه بخش خواهد بود. با ما در این مقاله از سایت دکتر مژگان السادات دادگر  بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان تهران همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید. 

 

درمان بیماری های زنان با لاپاراسکوپی - دکتر دادگر

 

لاپاراسکوپی برای تشخیص بیماری های زنان

با استفاده از این روش می توان وجود بیماری هایی مانند فیبروم رحم و آندومتریوز را به طور قطعی تعیین کرد.در موارد زیر، پزشک برای بررسی دقیق علت بیماری، لاپاراسکوپي تشخیصی را پیشنهاد می دهد.

  • دردهای لگنی بدون علت
  • ناباروری با علت های نامشخص
  • سابقه وجود عفونت اندام های لگنی

درمان بیماری های زنان با لاپاراسکوپی

این پروسه برای درمان بیماری ها نیز به کار می رود. بسیاری از جراحی های باز را می توان با لاپاراسکوپی جایگزین کرد. جراحی هایی از جمله:

  • برداشتن کیست تخمدان
  • بستن لوله ها برای جلوگیری از بارداری
  • هیسترکتومی

درمان بیماری های زنان با لاپاراسکوپی نسبت به جراحی باز دوره نقاحت کوتاه تری دارد و زخم های کوچک تری به جا می گذارد.

آیا لاپاراسکوپی روش بی خطری است؟

بله؛ این عمل با امنیت بالایی برای بیمار همراه است. از هر هزار خانمی که این فرایند را انجام می هند، سه نفر دچار عوارض ناچیز می شوند. در صورتی که این پروسه را نزد متخصص زنان و زایمان خوب و مجربی مانند دکتر مژگان السادات دادگر انجام دهید به عوارض جانبی دچار نخواهید شد. از همین رو توصیه می شود برای درمان و بررسی مشکلات خود و دریافت بهترین نتیجه از پروسه درمان به بهترین و مجرب ترین متخصص زنان و زایمان شهر محل زندگی خود مراجعه کنید. وی بعد از معاینه شما پروسه درمانی را به بهترین نحو ممکن و بدون بروز مشکل خاصی انجام خواهد داد. 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
پیمایش به بالا