متخصص زنان زایمان شمال تهران

پزشک متخصص زنان زایمان شمال تهران

متخصص زنان زایمان شمال تهران : متخصص زنان و زایمان ، پزشکی است که در شاخه پزشکی زنان یا در واقع شاخه بیماری های زنان و زایمان که در اصطلاح پزشکی به آن Gynecology اطلاق می گردد ؛ تحصیل نموده است.

پزشک متخصص زنان ، صلاحیت تشخیص و درمان کلیه بیماری های زنان را داراست.

البته ناگفته نماند که متخصص زنان ، علاوه بر تشخیص و درمان بیماری های زنان ؛ از صلاحیت انجام اموری ؛ نظیر مراقبت های بارداری ، درمان نازایی ، زایمان و همچنین انجام اعمال جراحی درمانی واژن و زیبایی ناحیه تناسلی نظیر لابیاپلاستی ، جوانسازی واژن و غیره نیز برخوردار است.

متخصص زنان زایمان شمال تهران

اهمیت مراجعه به متخصص زنان

توجه داشته باشید که سلامت زنان ، نقش مهمی در حفظ سلامت خانواده دارد ؛ لذا توصیه می شود تمامی بانوان پس از سن بلوغ ، خصوصا در بازه سنی 20 الی 70 سالگی جهت انجام چکاپ و تست سلامت ، سالیانه حداقل یکبار به متخصص زنان رجوع فرمایند.

لازم به ذکر است دستگاه تناسلی خانم ها از آناتومی ظریف و پیچیده ای برخوردار است و همچنین زیبایی آن در کیفیت عملکرد جنسی بسیار مؤثر است ؛ از این رو خانم ها باید علاوه بر حفظ سلامت اندام تناسلی و ارگان های زنانه خود ، به منظور حفظ زیبایی اندام جنسی شان نیز به متخصص زنان مراجعه نمایند.

ضمنا خانم های باردار نیز جهت بهتری سپری نمودن دوران بارداری و داشتن یک زایمان راحت و متولد نمودن فرزندی سالم ، ملزم به مراجعه به متخصص زنان زایمان می باشند.

متخصص زنان زایمان با تحت نظر گرفتن مادر باردار و بررسی هایی که در بازه های زمانی معین بر روی مادر و جنین انجام می دهد از بروز مشکل برای مادر و جنین ، پیشگیری به عمل آورده و در صورت وجود هر گونه اختلالی نیز می تواند اقدام به درمان آن یا جلوگیری از پیشروی آن نماید.

توجه داشته باشید که متخصص زنان زایمان در مواقعی که مشکل پیش آمده قابل رفع نبوده و منتج به بروز خطراتی جدی برای مادر یا جنین گردد در صورت نیاز ، ممکن است دستور ختم بارداری را صادر کند.

اهمیت انتخاب متخصص زنان

خانم های محترم باید در راستای درمان و بررسی بیماری های مرتبط با حوزه زنان حتما به یک متخصص زنان مجرب و حاذق مراجعه فرمایند.

انتخاب بهترین متخصص زنان ، مسئله ای بسیار حائز اهمیت است ؛ چرا که در صورت عدم انتخاب صحیح پزشک متخصص زنان ممکن است فرد متحمل عوارض جبران ناپذیری گردد.

باید توجه داشت که انتخاب متخصص زنان ، نیازمند بررسی های دقیق می باشد و شما می توانید با رعایت موارد ذیل نسبت به انتخاب بهترین متخصص زنان اقدام نمایید.

به طور کلی چنانچه خواهان یافتن بهترین متخصص زنان هستید ، می توانید از دوستان و آشنایان تان در این خصوص تحقیق و پرس و جو نمایید یا به جستجو در اینترنت بپردازید.

لازم به ذکر است در صورتی که به دنبال متخصص زنان در شهر یا منطقه خاصی هستید ؛ باید پس از عبارت بهترین متخصص زنان ، نام شهر و منطقه مورد نظرتان را وارد کنید.

به طور مثال ؛ می توانید برای پیدا کردن متخصص زنان زایمان در مناطق شمالی استان تهران ، عبارت متخصص زنان زایمان شمال تهران را در اینترنت جستجو کنید تا پزشکان برگزیده این مناطق را بیابید.

دکتر مژگان سادات دادگر بهترین متخصص زنان در تهران و از مجرب ترین جراحان و متخصصان زنان زایمان شمال تهران هستند.

لذا شما عزیزان ، می توانید به منظور درمان بیماری ها و مشکلات حوزه زنان و نیز انجام جراحی های زیبایی زنان ؛ با نهایت اطمینان به مطب دکتر دادگر مراجعه نمایید.

متخصص زنان زایمان شمال تهران

برای درمان چه بیماری هایی باید به متخصص زنان مراجعه نمود ؟

 • اختلالات قاعدگی
 • قاعدگی دردناک
 • عفونت واژینال
 • کیست تخمدان
 • سرطان واژن
 • سرطان دهانه رحم
 • سرطان تخمدان
 • فیبروم رحم
 • مقاربت دردناک
 • بی اختیاری ادرار
 • اختلالات یائسگی
 • و غیره

به طور کلی می توان اذعان داشت متخصص زنان ؛ نقشی کلیدی و مهم در تأمین سلامت خانواده ها ایفاء می کند.

پزشک متخصص زنان موظف است با افزایش سطح آگاهی خانم ها نسبت به نیازهای مراقبتی مختص زنان ، احتمال ابتلای آن ها با بیماری های زنان را به حداقل برساند.

Tags: , , , , , , ,
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات